« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 19 czerwca 2021.Imieniny: Gerwazego, ProtazegoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak dobrze truć sąsiada

Czwartek, 26 listopada 2020, 21:36
Wygląda na to, że od lat nic się nie zmieniło. Nie pomogły nauki, nie pomagają spoty reklamowe, uświadamianie różnego rodzaju. Wszystko jest po staremu, bo...
...niektórym na myśl nie przychodzi, że mogli by inaczej, że jak wrzucą do pieca trochę plastiku a może nawet jakąś gumę to będzie lżej (bo pozbyłem się kłopotu a może i przy tym stworzę sobie złudne ciepełko.

Tylko nikt z tych palaczy nie pomyśli, że szkodzi nie tylko sobie, lecz i właśnie sąsiadom a i środowisku wyrządza niewyobrażalną krzywdę. Nie po to dostajemy żółte worki na plastiki, by spalać w piecu takie szkodliwe odpady. Nie mieszkamy gdzieś daleko od cywilizacji, gdzie odbiór śmieci jest rzadki albo nawet nie zdarza się wcale-dlatego trzeba sobie jakoś radzić. Nie Szanowni Państwo tak nie jest.

Poza tym jeśli nie stać kogoś na opał zawsze może zgłosić się z prośbą o pomoc. Ale nie. Najłatwiej pod osłoną nocy wrzucić coś, no bo przecież, gdzie ktoś zgłosi, a tym bardziej przyjedzie jakaś tam Straż Miejska. Wiadomo. Szczególnie jednak "podziwiam", tych, którzy są w stanie w środku nocy wstać, by coś spalić. Ze względu na to, że przez wiele lat mieszkałam przy spalarni odpadów szpitalnych wszystko wyczuję. Tylko ja się pytam, po co to robicie?

I jeszcze jedna kwestia. Dotyczy nadmiernie podrasowanych samochodów pieszczotliwie przeze mnie nazywanych czołgami. Nie dość, że trują środowisko spalając nadmierne ilości paliwa to jeszcze hałasują niemiłosiernie. Żal mi też tych biednych zwierząt, które narażone są na wątpliwej jakości doznania. Nie wiem co z właścicielami-ale pewnie szpan pozbawia resztki zdrowego rozsądku-nie mówiąc już o tym, że utrzymanie takiego "cudeńka" kosztuje. Ale to już nie moja bajka.

Tak więc zwracam się z gorącą prośbą, a nawet apelem- Spójrzmy czasem nieco dalej, niż na czubek własnego nosa i pomyślmy, co moglibyśmy zmienić. Zwłaszcza teraz w tej trudnej rzeczywistości. To ważne!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~chory naród | 27 listopada 2020, 9:58
Takie apele to groch o ścianę.nosaczy januszy i tak nie przekonasz.W dzień jest jeszcze grzecznie,ale nocą do pieców wrzucają dosłownie wszystko.wtedy straż miejska śpi i "problem nie istnieje".
~MarcinZX12R | 27 listopada 2020, 12:25
Popieram :-)
~alik1 | 27 listopada 2020, 15:01
do komentujących!!! nie można wszystkich mierzyć jedną miarą
~dd | 29 listopada 2020, 0:46
i dalej będą palić czym się da bo ludzie nie mają pieniędzy na coraz droższy opał
~Ziutek Wentylek | 29 listopada 2020, 4:08
Farmazony. Wielokrotnie się mówi, żeby ludziom dać zarobić godziwie (czyli nie nakładać niebotycznych podatków) to i standardy w domu się polepsza (włącznie z tym czym pali się w piecach). Niestety POPiSowe towarzystwo nałożyło tyle danin (a teraz jeszcze więcej), że dziwne aby ludzie nie próbowali oszczędzać na czym się da. Co do autek, maść na ból części ciała gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę się przyda. Piszesz pan/pani z komputerka z plastikowej klawiatury, używając plastikowego telefonu zasilając go prądem z elektrowni spalającej węgiel. Trochę szacunku do logiki i mniej hipokryzji. "Spójrzmy czasem nieco dalej, niż na czubek własnego nosa i pomyślmy, co moglibyśmy zmienić. " - Więc zmieniaj od siebie. Przenieś się do ziemianki nie korzystaj z tego co może szkodzić środowisku.
~L.W. | 29 listopada 2020, 20:13
Mamusia skrzyczała synka co nasiusiał do Wisły, a tuż obok czajka...No tak, nie wolno zanieczyszczać! Ale...Zaczynać nie należy od maluczkich, a od największych! Ciepłowni, elektrowni i innych tego typu! Podobno tankowce dostarczające ropę wytwarzają 1/3 całej emisji CO2, coś cicho o tankowcach elektrycznych...Niemcy chcą testować pociągi na wodór zamiast spalinowych, do tankowców daleko! Nie krzycz mamusiu na dziecko, pokrzycz na tatusia, dziadka, co to wspierają największych trucicieli! ;)
~M | 30 listopada 2020, 11:21
Niestety ci co nas zatruwają nie boją się kar. Zgłoszenia do SM nic nie dają (wiem z doświadczenia). A po zmroku to można wyjść tylko na tak długo na ile się uda wstrzymać oddech... Dla SM polecam przejechać się po zmroku w okolice LO ''Żerom'', gdzie z kilku eleganckich domków leci z komina czarny i skutecznie duszący dym.
~kokospoko | 2 grudnia 2020, 19:48
Te apele to głos wołającego na puszczy. Uświadomcie sobie i zaakceptujcie, że palenie śmieci to prawilny polak wyssał z mlekiem matki. Świnienie innym ma w swoim DNA. Pozostaje nam w pokorze spuścić głowę i zemrzeć wcześniej od zatrutego środowiska.
~remundek | 5 grudnia 2020, 12:20
Dopóki kontrole smrodzących kominów będą wykonywane przez osoby bez motywacji to nic się nie zmieni. Wystarczy podnieść kary, karać też sędziów co uniewinniają oskarżonych, a z kar skutecznie zastosowanych dać procent dla kontrolera. Samograjka.
~karkonosz | 18 grudnia 2020, 16:53
Od nowego roku prąd w górę olej opałowy co chwila droższy gaz pewnie też to dopiero się zacznie palenie byle czym.
~tio | 16 stycznia, 8:22
o co ten raban,wszyscy noszą maski,wirus nie przechodzi to dym z komina się przeciśnie!!!
~jml13060 | 16 lutego, 11:47
Według Departamentu Energii 2,35 kilograma CO2 powstaje przy spaleniu 1 litra benzyny. Pomnóżmy ten wynik przez liczbę samochodów, współczynnik efektywności silnika na 100km i średni pokonywany dystans przez każdy samochód - osobówkę, ciężarowy, motocykl, quad, TIR, autobus miejski i międzymiastowy, etc. Co jest rzeczywistym PROBLEMEM dla środowiska? Spalenie 10 kg węgla lub drewna w piecu zimą? Raczej nie. Nawet dorzucenie do paleniska gumowego kalosza (naganne i bezrozumne) JEST NICZYM WIELKIM w porównaniu z zatruciem środowiska przez samochody z silnikami benzynowymi i na olej napędowy.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja