« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 11 kwietnia 2021.Imieniny: Filipa, Jaromira, LeonaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nie walcz gdy nie musisz

Autor: AGLA
Niedziela, 8 kwietnia 2018, 13:14
Moja teściowa się wiecznie czepia. To taka osoba, która wchodzi do pokoju i nagle zapomina po co przyszła, bo zauważyła że szafka jest niedomknięta. Albo skarpetka leży. Albo coś tam. Drobiazgi, pierdołki bez znaczenia. I od razu musi "wychowywać", i już zaczyna swój trans: bla bla bla... Kobieto, nie udało ci się nikogo wychować przez 20 lat tymi metodami i myślisz że w końcu się uda?
I co sobie ta osoba tym zyskała? To, że ograniczam kontakt do minimum.

Ludzie, którzy się wiecznie czepiają są wśród nas. Chcą dobrze, ale w efekcie robią piekło sobie i wszystkim. Życie byłoby przyjemniejsze dla wszystkich, gdyby odpuścili.

A ty Czytelniku. Może jesteś jednym z takich ludzi? Każdy czasami jest. Każdego coś męczy, każdego coś boli.
Każdy się czasem czepia i marudzi. Oczywiście on tego tak nie widzi. To inni się czepiają i marudzą, a ja tylko mówię. Ja pouczam dla dobra. Jak inni zrobią tak jak chcę, to wtedy będzie dobrze. I tak dalej. Ale można to zmniejszyć, można odpuścić. I wszyscy odetchną. I wtedy będzie lepiej.

Mam skarpetki w różnych kolorach? Zostaw to. Nie komentuj. Odpuść.
Szafka nie jest domknięta? Zostaw to. Odpuść. Albo zamknij, ale nie komentuj. Zamknięcie zajmie ci sekundę. I nie musisz się od razu wzburzać. To tylko szafka.
Para gejów, idą i trzymają się za ręce? Zostaw to. Odpuść. Nie komentuj. Nie posyłaj złych myśli. Ktoś ma inne poglądy? Zostaw to. Niech sobie ma.

Większość podejść do walki jest niepotrzebnych. Ktoś coś sobie wybrał? Pozwól mu, nie atakuj, zostaw.

Te osoby mają pewnie już potąd ludzkich pytań, dociekań, prób zmiany, przekonania ich. Ktoś nie je mięsa i wszędzie go maglują, dlaczego. Albo ktoś je mięso i wysłuchuje jak przez niego biedne zwierzątka cierpią. Ktoś wierzy w Boga i ateiści z niego szydzą. Albo nie wierzy w Boga i go wierzący potępiają. Co nie zrobisz, to komuś będzie nie pasować. Ktoś farbuje włosy lub nie farbuje włosów, słucha muzyki którą lubisz, albo słucha muzyki, której nie lubisz - dubstepu! Mozarta! Death metalu! Disco-polo! I świetnie.

Nie nadawaj tak ogromnej wagi rzeczom nieistotnym.

Ryzyko pożaru lub wypadku? Wtedy się odezwij i nie odpuszczaj, bo to jest ważne. Zapinanie pasów jest ważne. Również przez pasażerów z tyłu. Zwłaszcza przez pasażerów z tyłu, bo nie chcę zginąć z powodu czyjejś szczęki wbitej w tył głowy.

Ale pierdoły? Większość rzeczy nie ma znaczenia. Przyjdzie walec i wyrówna, Słońce pochłonie Ziemię, Andromeda zderzy się z Drogą Mleczną, ale nas na szczęście te straszne rzeczy nie spotkają, bo już za 100 lat będziemy martwi. Niektórzy za 10 lat. Albo nie, bo medycyna zrobi postępy i będziemy żyć 200 lat. A może istnieje reinkarnacja. Albo wgramy swoją świadomość do komputerów. Albo już jesteśmy w komputerze. Prawda? Bujda? Kto wie.

Jeśli inni są w błędzie, mogę im na to pozwolić. Nie muszę ich naprostowywać i zaraz rzucać im się do gardła. Kto wie, może to oni mają rację, a ja się mylę?

A może ci co się czepiają mają rację? A ja od razu traktuję to jako atak i walkę? Może nie muszę tego tak traktować. Może mogę wyciągnąć z tego coś korzystnego, zmienić swoje decyzje. To nie porażka. Porażką jest dalsze trzymanie się niekorzystnej postawy.

I czy to takie ważne kto ma rację?

Ludzie są szybcy do dawania rad. A może ta osoba już tego wszystkiego próbowała i nie potrzebuje moich rad? Może lepiej podzielić się czymś fajnym i swoim, zamiast na siłę być czyimś wychowawcą, gdy ten ktoś o to nie prosi.

Podsumujmy:
1. Są rzeczy naprawdę ważne. Tych jest niewiele.
2. Są rzeczy mało ważne, drobiazgi. Tych jest większość.
3. Najważniejsza jest umiejętność właściwego ich podzielenia i olanie tego, co jest w punkcie 2.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Widzę | 8 kwietnia 2018, 13:45
Temat rzeka. Co innego jest "czepianie " się i to złośliwe a co innego wymaganie porządku, bezpieczeństwa itp. Właśnie żyjemy w takim kraju bałaganiarzy od podwórka po parlament. Pet przez okno mieszkania, samochodu, kupska psie na chodnikach ,śmieci w krzakach itd. Ja się czepiam muszę znów malować sufit bo "rodzina inteligentów szpagatowych może nawet kufajkowych" pozwala dzieciom skakać z tapczanu na podłogę. Fajnie co nie? Teraz właśnie pod rządami pisiurów uwidoczniło się buractwo twierdząc że jest demokracja. Pożary nieużytków to fajne tak ?Moda czy życie osobiste wiara czy nie wiara to jest wybór danego człowieka,dostał od Boga wolny wybór. Jak będziemy tak podchodzić do życia to sami się unicestwimy.Jak to powiedział sołtys ; ,
~Widzę | 8 kwietnia 2018, 13:46
ćd,pompa świeżo malowana do pożaru używana nie będzie ,porządek w straży musi być .
~Widzę | 8 kwietnia 2018, 13:50
Jeszcze jedno tak na poważnie; Jak by się nikt nie wtrącał do pilotów to by wszyscy żyli, lub jak ktoś mądry i odważny wtrącił by się do tych czepialskich i ICH usadził to też by wszyscy żyli . Dziś Polska wygłądała by inaczej , lepiej.
~live | 8 kwietnia 2018, 14:59
Nikt normalny nie mieszka z teściami, rodzicami, wujkami, ciotkami etc. Domy/mieszkania wielopokoleniowe to relikt rodem ze średniowiecza.
~Anonim+ | 8 kwietnia 2018, 15:44
Jak właściwie zareagować, kiedy ci co wiedzą, że kłamią w żywe oczy, ale próbują nas przekonać do swojej "racji", mimo iż wiesz, że tak absolutnie nie powinno być? Odpuścić i dać za wygraną (czyli utwierdzić onego, że może tak dalej), czy dać w mordę i zostać kulturalnym chamem? Otóż głupotę, chamstwo, brak kultury,czy wszechobecne kłamstwo należy piętnować, by innym nie przyszło do głowy tak podobnie (źle) postępować - a obojętność - jest tak samo szkodliwa...
rymcycymcy | 9 kwietnia 2018, 12:49
I na prawdę nosisz dwie różne skarpetki !? :) ...noszenie różnych skarpetek świadczy o fantazji nosicielki ! ...a ja bardzo lubię dziewczyny z fantazją ;)
~cztery prawdy | 9 kwietnia 2018, 14:27
Prawda. Nawet świnta prowda. Ale jest jeszcze jedna prawda : mojsza.No bo jak? Jak wdepniesz w gooowno, to jak nic nie zrobisz to i tak takie lekkie poruszenie wokół...Taki Vektruś na ten przyklad ... On teraz za cichociemnego robi, dawniej ormo. On na wzór tego gooowna Pisia z róznych ikonek, tak dla niepoznaki ( albo na krzywusa z różnych cieciowek " ze służbowego" naczy się...) Niby to nie on... ale przeżute i wysrane myśli świrosława /z takiego urządzenia co ma malarz i kominiarz,lub sejmowej ambony gloszone/uwiecznia i do nieprawomyślych postów na kształt rozdeptanego g.... przykleja.No jak to wytrzymieć ? No jak ?
~sajmon | 9 kwietnia 2018, 15:08
Co za d...l siedzi u teściowej na garnuszku ? :) Mnie mając za teścia dostał byś kopa i wypad z baru :) Dla mnie to typ nieudacznika co usprawiedliwia jakąś tam swoją ciotowatą i flegmatyczną naturę po psychotropach :) Co ci k...nie przeszkadza że ktoś ma burzliwą i energiczną naturę pozwól mu być sobą :) Nie musisz sprowadzać wszystkich do swojego poziomu leniwca i nieudacznika :) Tolerancja powinna działać w dwie strony :) Ja nie jestem tolerancyjny i na szczęście nie muszę :)
~Ob.Serwator | 9 kwietnia 2018, 18:03
Tępaczki biedne! Sajmony i inn3e. Właśnie tacy jak wy są przeszkodą do właściwego widzenia i potraktowania problemów. "Teściowa" to był mocny, ale tylko przykład, służący do rozpoczęcia prezentacji problemu. Dla was natychmiast stał się sposobem na wyplucie własnych opinii z teściowych. Natomiast problem leży w tym, żebyśmy potrafili wyłapać problemy ważne i godne zaangażowania, a zostawili tematy których tłuczenie tylko zwiększa wydzieloną pianę. Takim właśnie problemem jest nieszczęsny "Smoleńsk" i okrążające go d...lne zachowania w interesie grupki zwyrodnialców, których nie interesuje interes kraju. To trzeba odwalić, bo żądne słowa i czyny nie spowodują zmiany pozycji przeciwnika. Ten temat trzeba uśmiercić, dopiero wówczas będzie spokój. CDN
~Ob.Serwator | 9 kwietnia 2018, 18:14
CD.Nie wolno zaś pomijać problemów,które czasami zdają się zupełnie nieważne,ale stoją w sprzeczności z ważnymi zaszłościami lub planami. Takim czymś powszechnym jak gołębie goowno,jest nasz stosunek do innych, wyrażany powiedzeniem MĄDRY GLUPIEMU USTĘPUJE.Pozornie postawa w skutkach pożyteczna.Ale długofalowe jej działanie odczuwamy teraz,kiedy 10 milionów d...li wolało pierdzieć w piernaty,jak pójść do wyborów 2,5 roku temu.To oni są winni tej degrengolady.Poziom i liczebność idiotów w Polsce,od kilku lat jest stały i zdeklarowany.Tyle, że trzeba im wystawić naprzeciw równie liczne siły odporu.I tu właśnie krytyka tego powiedzenia.Bo nie można tych głupców olać,gdyż stanowią wyborczy składnik społeczeństwa. Który w swej odurnionej nicością masie, potrafi zgnieć rozum i inteligencję.
~do : cztery prawdy | 9 kwietnia 2018, 19:22
Żal mi ciebie, i...tko.
~do : Ob.Serwator | 9 kwietnia 2018, 19:30
A ten " zgnieciony rozum i inteligencja" to kto ? Cztery pory roku i ty ? BUHAHAHA !!!
~do : Ob.Serwator | 9 kwietnia 2018, 19:33
Sorry , takie fantazyjne i malownicze nicki, że pomyliłem " cztery prawdy" z " czterema porami...". Ale reszta się zgadza!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja