« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

To już finał eldorado

Autor: Sąsiad
Sobota, 2 października 2021, 15:21
Mieszkam w tym samym miejscu od 30. lat, z sąsiadami zamieniam kilka zdań podczas spotkań na klatce. Ale jeszcze nigdy nie byłem świadkiem rozpaczy z powodu galopujących podwyżek cen. Ani rozmów na ten temat. Aż do teraz.
| Mamy z mężem robotnicze emerytury, skromne, ale zawsze jakoś przy oszczędnościach wystarczały – zagadnęła mnie prawie 90-letnia sąsiadka. - Teraz chyba przyjdzie umrzeć nam z głodu – mówiła ze łzami w oczach. – Tak wysokiego rachunku za prąd jeszcze nigdy nie dostaliśmy, ze skrzynki wyjęłam informację o podwyżce czynszu, a w sklepach coraz drożej. Zawsze wyliczałam mężowi pieniądze, kiedy szedł na zakupy, a gdy ostatnio wrócił okazało się, że zabrakło mu na chleb, bo podrożał. A drożeje wszystko, jak związać koniec z końcem, bo przecież jeszcze leki trzeba wykupić – rozszlochała się sąsiadka.

Mówiła o tym, jak była pełna nadziei, kiedy pojawiły się trzynaste i czternaste emerytury, liczyła że ostatnie lata życia spędzą z mężem we względnym dostatku, bo luksusów nie potrzebują. – A przyjdzie umrzeć nam z głodu – płakała.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~bez wstydu i honoru | 2 października 2021, 15:59
Obecnie rządzący z premedytacją okłamali społeczeństwo m.in. emerytów (wyborców), byle utrzymać się przy władzy. To się udało, ale teraz - jak to było do przewidzenia - rzeczywistość skrzeczy. Galopująca inflacja, podwyżka wszystkiego, co się da - bo skądś trzeba rozdane pieniądze wziąć, kiedy finanse państwa są w ruinie, wbrew temu co wieszczy premier - i jeszcze kosztowne problemy międzynarodowe. Chciałoby się powtórzyć za Zorbą: szefie, jaka piękna katastrofa". A co nas nas czeka?
~Robek | 2 października 2021, 16:34
Jestem emerytem ,całe życie ciężko pracowałem. Mam godną emeryturę stać mnie na wszystko i nawet mogę odłożyć dla wnuków. Narzekają ci co się slizgali całe życie i lenie.
~do Robek | 2 października 2021, 16:47
Nic tylko pogratulować godnej emerytury i wszelkiego dostatku po zakończeniu pracy zawodowej. To musiała być świetna praca, która na emeryturze zapewnia tak wspaniałe życie.
~XD | 2 października 2021, 18:43
PiS end love
~Opoo | 3 października 2021, 8:42
Tak wybrał naród , dali się przekupić za plusy przez banksterem. Teraz żyją patriotycznie po katolicku powstali z kolan tylko że drogo. PiS to instytucja droga w utrzymaniu. Jak to mówią mądry Polak po szkodzie.
~Włóczykij | 3 października 2021, 12:16
I idę o zakład, że ta Pani regularnie głosuje na PiS bo przecież "dajom" a jakby nie dawali to by było jeszcze gorzej. Takie mamy durne społeczeństwo.
~dd | 3 października 2021, 18:23
do Robek a ta emerytura to nie jest przypadkiem ub albo msw.
~asa | 3 października 2021, 19:51
Niech pis porządzi jeszcze kilka lat, to będziecie jeść trawę.
~pff | 4 października 2021, 7:42
Karnawał się kończy. Jeśli dodatkowo dojdzie do odmowy wypłata kasy z funduszu odbudowy i zaraz potem wypierpol z UE, no cóż...nawet potężna Wlk. Brytania nie daje sobie rady. Do tego moralny upadek i zbrodnicza działalnośc kaczystowskiego państwa na granicy wschodniej. Przeszliśmy długą drogę, by stać się pariasami Europy, nie samotnym wilkiem, raczej mokrym, cuchnącym kundlem.
~pietrucha | 10 października 2021, 16:53
Ludzie mysla ze jak zaglosuja na PO to bedzie luksus.Bedzie dla cwaniakow i bogatych.Wysokie ceny nie sa wina Pisu Inflacja jest na calym swiecie.Ale Zielony Lad po europejsku to dopiero bedzie armagedon.Timermanss juz nam wylozyl co nas czeka.Wszyskich bednych ludzi. I nie bedzie zadnych rekompensat.Przeciez gaz prad to idzie do gory bo handluja emisja CO2.Poczytajcie ludzie co nam unia szykuje a potem krzyczcie kto winien.
~pff | 12 października 2021, 7:13
@pietrucha - znakomita bajka pisiaków dla ciemnoty na nich głosującej. Siedzicie na dvpach w tych swoich pokomunistycznych, niewietrzonych apartamentach i g0wno wiecie, wszystko wam ku4wa można wkręcić, nawet to, że za Odrą głód i wojna.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja