« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 26 maja 2020.Imieniny: Filipa, PaulinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Przebojowe pokolenie

Autor: ela26
Środa, 15 marca 2017, 7:59
Osoby, które mają kontakt z dzisiejszą młodzieżą twierdzą, że wyróżnia się ona przebojowością od starszych, choćby o 15 lat kolegów. Mówi się, że młodzi Polacy nie mają już kompleksów, często doskwierających postkomunistycznym pokoleniom. Oni bowiem są już pewni swych wartości.
- Muszę przyznać, że patrząc na dzisiejszych licealistów, a nawet gimnazjalistów zauważam przepaść między nami. Pamiętam siebie i swoich rówieśników z lat szkolnych i wiem, że byliśmy zdecydowanie bardziej skromni, mniej odważni. Mało kto wychylał się przed przysłowiowy szereg. Teraz młodzi ludzie są przebojowi, sami organizują różnego rodzaju akcje, mają sporo zainteresowań, itd. Myślę, że to dobrze, bo świadczy o tym, że system komunistyczny przestał już wywierać jakikolwiek wpływ na Polaków - mówi 36-letnia Edyta.

Trzeba przyznać, że młodzi Polacy potrafią się obecnie wykazywać zarówno wiedzą praktyczną, jak i teoretyczną. Zajmują też wysokie pozycje w rankingach, określających poziom wiedzy uczniów w różnych krajach. Ponadto swoimi umiejętnościami wykazują się w różnego rodzaju olimpiadach, gdzie oceniana jest m.in. ich przedsiębiorczość. Nastolatkowie, którzy mogą już pracować, chętnie podejmują się dorywczych zajęć w wakacje, czy w ferie. Można ich spotkać też za granicą.

- Przez kilka lat do mojego zakładu pracy w Wielkiej Brytanii przyjeżdżała na wakacje młoda dziewczyna. Zaczynała jeszcze jako 17-letnia licealistka. Teraz skończyła już studia, dzięki czemu ma już dobrą pracę w kraju i nie musi dorabiać w fabryce. Podziwiam jednak tak młode osoby, które nie liczą tylko na pomoc rodziców, ale same biorą sprawy w swoje ręce - mówi 32-letnia Marta.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z przebojowości młodych ludzi. Zauważają bowiem, że przynajmniej w przypadku niektórych, idzie ona w parze ze zbyt dużymi oczekiwaniami.

- Od kilku lat jestem kierownikiem w małej firmie logistycznej. Zanim awansowałam musiałam naprawdę ciężko pracować i wykazywać się. Zresztą teraz też cały czas jestem na "wysokich obrotach". Na zarobki nie narzekam, ale nie należą one do ogromnych. Tym bardziej zaskoczyło mnie, gdy szukałam pracowników do swojego działu, że młodzi ludzie, którzy ledwo ukończyli studia, oczekują zarobków niemalże takich jak moje, a do tego za każdym razem pytają się o dodatkowe bonusy. Myślę, że ich wymagania w brutalny sposób zostaną skonfrontowane z sytuacją na rynku pracy. Zdobycie dobrej posady jest bowiem związane z zaangażowaniem się i niestety na początku trzeba pracować za niższe zarobki - mówi 30-letnia Kamila.

Inny problem zauważa 35-letnia Izabela, która jest szefem w zakładzie produkcyjnym. - Zgadzam się z tym, że dzisiejsza młodzież jest bardziej przebojowa niż my w latach młodości. Nie podoba mi się jednak styl jej pracy. Oczywiście nie chcę generalizować, bo mogę wypowiedzieć się jedynie za osoby, z którymi pracowałam. Zauważyłam, że trzymają się oni sztywno swoich obowiązków, mają problem ze zrobieniem dodatkowej pracy. nie mówiąc już o uporządkowaniu swojego stanowiska pracy, bo wszystko kładą "gdzie popadnie" - mówi Izabela.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~III sort | 15 marca 2017, 8:32ip-5-*-237-191.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.237.191)
Możesz Pannico wyjaśnić co to są te "kompleksy postkomunistyczne"? Kompleksy post czy nawet komunistyczne to ma obecna władza wybrana przez "ciemny lud" same indywidua opętani służalczością wobec zakompleksionego malego czlowieczka doprowadzil do katastrofy TU 154 i śmierci niewinnych ludzi nosi na sobie Kainowe znamie dlatego musi żyć
~Real | 15 marca 2017, 9:27176.*.22.254 (176.*.22.254)
ela26, czy 26 to jest lat, Twój wiek? Najlepszym komentarzem będzie stary numer Kobranocki. Utwór ciekawego swego czasu niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. youtube.com/watch?v=oDlX9zszEmI
~On | 15 marca 2017, 9:35*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.70.21)
Ja tam jestem zachwycony przebojowością młodych. Większe zarobki to większe podatki i moja emerytura pewniejsza. Może nawet i wyższa od prognoz.
~wtf | 15 marca 2017, 10:3881-*-5-253.adsl.inetia.pl (81.*.5.253)
Bullshit..do pokolenia którego wczesna młodość przypadła w latach 90-tych dzisiejsze młokosy nawet się nie umywają.Wtedy to się działo,nawet muza był o niebo lepsza od dzisiejszej. a dziś metroseksualne dziwadła o odziwacznych imionach chodzą jak zombie w nosami w smarkfonach a "imprezują" na fejsBogu;)
~do : ~III sort | Dziś, 8:32 | | 15 marca 2017, 11:04*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Prawdziwi komuniści już dawno zrobiliby rezerwaty lub PSZOK-i dla takich odpadów cywilizacyjnych, jak III sort!
~Real | 15 marca 2017, 11:09176.*.22.254 (176.*.22.254)
...Wczesne lata 90-te... To musi zabrzmieć hymn tamtych lat;) youtube.com/watch?v=GXrcu1VuHn4
~40-latek | 15 marca 2017, 12:50188.*.80.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.80.115)
Doczekam się dnia, w którym Polska i mentalność Polaków będzie wolna od naleciałości historycznych? Mam na myśli komuchów i 2 wojnę światową. Pamięć pamięcią, ale osobiście widzę Polskę i Polaków jak podstarzałego twora, który mieszka u mamy i s...e cyca jeszcze. Jak to słusznie ktoś kiedyś zauważył - żyj i pozwól żyć innym. Przypuszczam, że Ci którzy żyją minioną historią (nie mylić z pamięcią o historii) obudziliby się któregoś pięknego dnia z otwartym umysłem to i tak zaraz zaśmieciliby go sobie jadem do wszystkiego, co ich obecnie otacza. Błędne koło niestety. Pozwólcie młodzieży budować nową Polskę, nie krytykując ich na każdym krok. Popełniają błędy - prawda (jak każdy). Chcą więcej - bardzo dobrze - znają swoją wartość i nie zadowalają się byle ochłapem. Nie muszą się na to godzić.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja