« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 19 maja 2022.Imieniny: Celestyna, Iwa, Mikołaja, PiotraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Skrzywdził niewinnego, ale podjąłby taką samą decyzję

Sobota, 17 marca 2018, 16:40
Prokurator, który podpisał nakaz aresztowania Tomasza Komendy – niewinnego człowieka skazanego na 18 lat więziennego piekła: ,,Nawet nie zdążyłem przeczytać wtedy akt. Przyszedł policjant, dobry fachowiec od zabójstw i powiedział, że są ekspertyzy, które wskazują na tego człowieka jako sprawcę". Dodaje: ,,Dziś podjąłbym taką samą decyzję".
Wyobrażacie sobie, że lekarz popełnia prosty błąd lekarski, na skutek czego umiera pacjent, a on potem tłumaczy: ,,Nawet nie zdążyłem przeczytać historii choroby pacjenta. Przyszedł pulmonolog, dobry fachowiec od płuc i powiedział, że pacjent ma chore płuca, więc mu wyciąłem. Dziś podjąłbym taką samą decyzję."

Albo dróżnika, który doprowadził do katastrofy kolejowej, tłumacząc: ,,Nawet nie spojrzałem na rozpiskę ani na tory, przyszedł mój zmiennik Heniek i powiedział, żebym nie opuszczał szlabanu, bo chyba nic nie jedzie. Dziś podjąłbym taką samą decyzję".

Albo prezydenta USA, który wydał nakaz ataku jądrowego na Koreę... Południową, po czym tłumaczy: ,,Nawet nie zdążyłem spojrzeć na mapę. Przyszedł generał, dobry fachowiec od geografii, i powiedział, że Kim Dzong Un rządzi chyba w Korei Południowej, więc kazałem ją zbombardować. Dziś podjąłbym taką samą decyzję".

Ciekawe, czy pan prokurator Stanisław O. uznałby tłumaczenie kogoś, kto włamałby mu się do domu, zgwałcił żonę, pobił go i okradł mieszkanie, po czym stwierdził: ,,Nawet nie zdążyłem przeczytać Biblii ani jakiegoś kodeksu moralnego, więc skąd miałem wiedzieć, że nie wolno kraść, bić i gwałcić? Dziś podjąłbym taką samą decyzję."

Swoją drogą, przypadek Stanisława O. jest porażający. Jak informowały 12 lat temu media, ów ,,stróż prawa" sprzedawał gangsterom dokumenty ze śledztw, był oskarżony o przyjęcie łapówki od bandyty oskarżonego o morderstwo, w zamian za co - miał wypuścić go na wolność. Udało się go ponownie schwytać dopiero po 2 latach. Prokuratora sypnął drugi z oskarżonych, który zeznał, że jego kompan wręczył mu (za pośrednictwem partnerki) łapówkę. Prokuratorowi postawiono zarzut, po czym poinformowano, że... uległ on przedawnieniu. Zdaniem informatora, który rozmawiał 12 lat temu z TVN, prokurator sprzedawał gangsterom dane anonimowych świadków i ich zeznania, narażając ich na śmierć.

Nie regulujcie odbiorników, to nie serial Pasikowskiego. To Polska okrągłego stołu.

Na zdjęciu, Tomasz Komenda chwilę przed złamaniem mu życia.

Niewinny człowiek wsadzony za kratki przez... gangstera. Łapiecie? W normalnym kraju, nieskazitelny stróż prawa wydaje wyrok na gangstera. W III RP, systemie stworzonym przez Wałęsę, Michnika i Kiszczaka, gangster wydawał wyroki na niewinnych ludzi. Zupełnie jak w głębokich czasach komuny, gdy brat Adama Michnika, czerwony, stalinowski pachoł, wydawał wyroki na bohaterów walczących o niepodległość naszego narodu.

Paradoks?

Nie.

Polskie sądownictwo bez dekomunizacji.

Znalezione w sieci.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Anonim+ | 18 marca 2018, 11:37
Krótko: co teraz powiedzą zwolennicy kary śmierci?
~błąd | 18 marca 2018, 12:48
To zdjęcie z przed paru dni.Szuje są wszędzie ,niezależnie od zawodu i profesji.Pomyłki draństwa ,lenistwo i głupota.Ale jak ta sprawa się ma do prokuratora stanu wojennego pana Piotrowicza ,i ministra w rżądzie prezesa ,który za komuny sadził Komorowskiego/?Zapytajcie jak się czuł Komorowski widząc takiego członka rządu?Przy okazji kłaniam się d...lowi ,zwolennikowi kary ś mierci ,który namawiał jeździć samochodem bez pasów bezpieczeństwa.
~do : błąd | 18 marca 2018, 13:41
A ja jestem ciekaw bardziej, jak się czuł Komorowski,gdy sąd skazał twórcę strony satyrycznej AntyKomor na 1 rok i 3 miesiące ograniczenia wolności. PS Ponieważ widzę, że jesteś uważnym i obiektywnym obserwatorem, to zapytam, na kogo stawiasz w wyborach prezydenckich w Rosji? Myślisz,że Putin wygra?
~do wyżej | 18 marca 2018, 14:33
Nie wiem jakby się czuł Komorowski ,gdyby zamiast Go oczerniać w internecie ,wariat postrzelił naprzykład.Bo jak się czuł ,gdy jeden taki walnĄł jajkiem nie wiem.Śmiał się.Ja wiem ,ze Putin wygra ,bo nie ma alternetywy dla Rosjan..A ty przyjacielu jak uważasz ,czy w państwie wielonarodowym i wielkim jest potrzebny zamordyzm czy nie/?O to mają do Putina zachodni tzw demokraci .Jakoś nie mają uwag do Chin ,w których namaszczono parę dni temu wodza do końca życia.A nasze demokraty zawierają z niemi sojusze gospodarcze zapominając ,że okupują Tybet i niszczą mniejszości narodowe.Demokracji chcieli na Bliskim wschodzie i mamy ludobójstwo.
~gość_portalu | 18 marca 2018, 19:15
PO posadziło antykomora ale PiS zrobił to samo. Na Klaudie Jachire nasłali policje za filmik satyryczne. Wymyślili bzdurny pretekst, że udając dziennikarke uzyła mikrofonu z logo TVP.
~Pieta | 18 marca 2018, 19:30
Gamonie to nie chodzi o Prezydenta Komorwskiego lecz czlowieka o tym samym nazwisku Nie wylewajcie jadu ze swych zdradzieckich mord na niwinnch ludzi
~do : Pieta | 18 marca 2018, 19:43
O co " sie ciebie GAMONIU rozchodzi" z tym " innym " Komorowskim?
~Obiektywny | 18 marca 2018, 22:38
Lech Kaczyński był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w chwili kiedy skazywano pana Komendę. To prokuratura kieruje do sadu akt oskarżenia i przedstawia dowody. Jeśli dowody zostały sfałszowane (badania DNA, zapach, ślady ugryzienia) to żaden sad by nie uniewinnił takiego oskarżonego. Akt oskarżenia kierował nowopowołany prokurator czy coś to przypomina. Mam nadzieje iż teraz sady nie bedą wierzyć w żadne ekspertyzy biegłych zlecone przez prokuraturę. Mamy przykład wypadku pani premier , tam zarzuty i stwierdzono winę kierowcy cinqecento na następny dzień a biegły zrobił opinie ze nawet jeśli samochody kolumny rządowej nie były uprzywilejowane to i tak winny jest młody człowiek który znalazł sie w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja