Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2215
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Leki będą droższe?

Autor: ela26
Środa, 28 czerwca 2017, 6:45
Podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja prawa farmaceutycznego jest krytykowana przez wielu specjalistów. Według nich jest ona niekorzystna dla klientów, bo wprowadzenie jej będzie związane najprawdopodobniej z podwyższeniem cen leków, a także ograniczonym dostępem do nich.

W myśl zasady „Apteka dla aptekarza” nowe apteki otwierać będą mogli wyłącznie farmaceuci. Przy czym powstanie nowego punktu sprzedaży będzie uzależnione od liczby osób w okolicy (przynajmniej trzy tysiące mieszkańców) i odległości do już działającej apteki, która powinna wynosić 500 m.

Specjaliści mówią, że takie rozwiązanie może oznaczać wyższe ceny, a także pogorszenie dostępności leków. Niewykluczone, że część farmaceutów straci pracę, a nieduże apteki przestaną funkcjonować.

Jeżeli nowelizacja prawa farmaceutycznego faktycznie spowoduje podwyższenie cen to chyba większość Polaków będzie niezadowolonych. W końcu z usług aptek każdy z nas musi, co jakiś czas, skorzystać. Nie mówiąc o ludziach chorych, dla których liczy się każda złotówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group